UPJŠ v Košiciach opäť pomáhala, tentoraz predvianočným punčom a výrobkami podporila rodiny v núdzi


Košická univerzita zorganizovala pred Vianocami zbierku pre rodiny v núdzi

Foto: UPJŠ v Košiciach opäť pomáhala, tentoraz predvianočným punčom a výrobkami podporila rodiny v núdzi
Foto: Univerzita Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach

Univerzita PAvla Jozefa Šafárika v tomto roku pomáhala najviac ako len mohla. Tentoraz mohli dobrovoľníci prispieť zakúpením vianočného punču alebo ručne vyrábaných výrobkov v dňoch 10. až 11. decembra 2024 v stánku umiestnenom v areáli univerzity.

Zástupcovia Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach 19. decembra navštívili riaditeľstvo Majáka nádeje a odovzdali finančný dar v hodnote 312 eur jeho riaditeľke Soni Vancákovej.

Kúpili si aj ručne vyrobený tovar

Okrem punču, ktorý počas dvoch dní predávali dobrovoľníci z radu študentov i zamestnancov, univerzita umožnila občianskemu združeniu Maják nádeje aj predaj výrobkov, ktoré ručne tvoria jeho klienti.

Hovorkyňa Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach Laura Hoľanová uviedla, že vďaka doplnkovému predaju sa podarilo získať ďalší príspevok v hodnote takmer 200 eur. Podujatie prebehlo pod záštitou UPJŠ a Občianskeho združenia Prírodovedec.

V mene Majáka nádeje a všetkých núdznych chcem srdečne poďakovať za podporu a ochotu pri organizovaní vianočného punču Univerzite Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach. Verím, že naša budúca spolupráca bude rovnako plodná a prospešná,“ poďakovala sa všetkým darcom Soňa Vancáková.


Levanduľové srdiečka nájdete v budove Rektorátu

S týmto občianskym združením spolupracovala univerzita aj pri pomoci matkám v núdzi. „Levanduľové srdcia, ktoré vyrábajú klientky Majáka nádeje, pravidelne umiestňujeme na vrátnici Rektorátu na Šrobárovej 2 v Košiciach spolu s označenou pokladničkou, do ktorej záujemcovia vhadzujú príspevky v minimálnej hodnote 2 eurá výmenou za srdiečko,“ uviedla hovorkyňa univerzity.

Pomoc pre osamelé mamičky s deťmi alebo viacpočetné rodiny v núdzi rozdeľuje vedenie Majáka nádeje podľa ich aktivity a spoluúčasti. Vyžadujú účasť na tvorivých dielňach, ako aj účasť na formačných mesačných stretnutiach.

Kreatívna tvorba v nich podporuje sebadôveru

Rozhodujeme sa aj podľa ich potrieb, krízovej situácie, v ktorej sa nachádzajú, a počtu detí, ktoré sú v rodine,“ vysvetlila riaditeľka Vancáková.

Srdcia vyrábajú matky v dielňach občianskeho združenia pod vedením ich pracovníkov a dobrovoľníkov. Ak sa matky nemôžu zúčastniť, napríklad z dôvodu choroby ich detí, môžu tvoriť doma.

Dielne majú za úlohu pomáhať pri odstraňovaní sociálnych bariér, ktoré tieto ženy často zažívajú, podporujú a zvyšujú ich sebadôveru a sociálne kompetencie, čo im umožní lepšie sa integrovať do spoločnosti.



Najnovšie zo Slovenska

Najnovšie správy Košický kraj