Medzinárodný maratón mieru pozná už svojich víťazov. Prvé priečky obsadili súťažiaci z Kene

Výsledky Medzinárodného maratónu mieru: Prvé priečky zdolali bežci z Kene

Vytrvalí účastníci košického Medzinárodného maratónu mieru úspešne dobehli do cieľa. Podarilo sa im zdolať viac ako 42 kilometrov, mnohí sa tešia aj z víťazných priečok. Kto sa nachádza na stupni víťazov tento rok?

V kategórii mužov s časom 2:07:49 hod. prvé miesto získal Keňan Denis Kipngeno Chirchir. Za ním sa umiestnili ďalší dvaja favoriti z Afriky - Mesfin Nigusu Tolla z Etiópie a Merhawi Kesete Weldemaryam z Eritrey. O prvé priečky zabojovali s časmi 2:07:57 hod. a 2:08:04 hod.

Pokiaľ ide o výsledky žien, rovnako tam dominuje Keňa. Na prvom mieste sa umiestnila Keňanka Rebbeca Sirwanei Tanuiová s časom 2:21:07 hod. Druhé miesto obsadila tiež rodáčka z Kene Jackline Cheronová. Jej súperka ju tromfla tesne, Cheronová dráhu dlhšiu ako 42 kilometrov zdolala s časom 2:21:39 hod. Tretie miesto patrí Nigsti Haftu Tesfayovej z Etiópie s časom 2:25:36 hod.

Niektorí účastníci si namiesto maratónu odbehli polmaratón. V danej kategórii v rámci mužov zvíťazil Peter Ďurec. Trasu dlhú 20 kilometrov sa mu podarilo zdolať za 1:06:07 hod. Za ním sa umiestnili Matúš Hujsa s časom 1:08:35 hod. a Mário Košút, ktorý polmaratón odbehol za 1:10:21 hod.

V rámci ženského zastúpenia mala najlepší čas Žofia Naňová, a to 1:14:58 hod. Po nej nasledujú Katarína Berešová s 1:16:31 hod. a Zuzana Gejdošová s 1:18:43 hod.